Patrioci? Naturalnie!

lawenda i motyl
Jak zadbać o naszą przyszłość ? Co robić ?! Nie możemy stać bezczynnie ! Nawet mały gest ma sens ? Działaj !
Świetlica dołączyła do projektu Patrioci? Naturalnie! – wspólnej inicjatywy Muzeum Wojska w Białymstoku, Uniwersyteckiego Centrum Przyrodniczego im. Profesora Andrzeja Myrchy Uniwersytetu w Białymstoku oraz Galerii Arsenał w Białymstoku.
Każda z instytucji biorących udział w projekcie ma inny profil działania, jednak wszystkie postanowiły połączyć siły w sprawie, która jest ważna dla nas wszystkich.
Stan otaczającej nas przyrody jest alarmujący. Mamy kryzys. Jednym z jego przejawów jest to, że toniemy w śmieciach. Dlatego potrzebna jest edukacja i działanie.
To nasze wspólne dobro, o które należy dbać. Tak wygląda współczesny patriotyzm. Nieśmiecenie i troska o otaczającą nas przyrodę powinny być naturalną postawą każdego z nas.
Wiemy, że nawet najmniejsze działania są ważne, a oddolne inicjatywy mają wielką moc.
Jesteśmy ekologicznymi Patriotami, dlatego w naszej świetlicy powstał nieoficjalny Klub Miłośników Czystego Osiedla. Nasze pierwsze działanie to posprzątanie najbliższego otoczenia i zachęcanie do bycia ekologicznym Patriotą zawsze i wszędzie.
Drugie działanie to wyhodowanie rośliny z pestki avocado, skończyłaby być może w śmietniku bez szans na przeżycie. Postanowiliśmy odmienić jej los.
Działamy lokalnie myślimy globalnie!