Dzień Bezpiecznego Internetu

plakat o internecie

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata.

Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę” .

Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. Wydarzenie partonatem honorowym objął Prezes Rady Ministrów – Mateusz Morawiecki.

Patrnerami akcji zostały firmy: Facebook, Google, Samsung, Librus oraz Elektrownia Powiśle.

DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.

Również w naszej świetlicy staje się on ważnym wydarzeniem.

Chcemy aby nasze dzieci świadomie korzystały z możliwości, jakie stwarza internet.

W tym dniu staramy się przekazać, jak najwięcej informacji odnośnie bezpieczeństwa w sieci, zagrożeń, ale również szans.

Są spotkania ze specjalistami, prace plastyczne, pogadanki, rozmowy, burze mózgów.

Wsparcie zapewniają nam saferinternet.pl, Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę.