Wakacje w Świetlicy

Piżamę włóż i baw się z nami! Dzieci włożyły na siebie swoją ulubioną piżamkę. Był pokaz mody oraz tańce. Radości nie było końca! 🙂

Podczas ,,Dnia Indiańskiego” każdy z uczestników musiał sprawdzić się w indiańskich sprawnościach.

Uff! Jak gorąco!

Wspaniale, że możemy się ochłodzić i to w centrum Białegostoku.

28 sierpnia udaliśmy się na wycieczkę do ,,Młyna Myśliwiec ”w Dobrzyniewie. Dzieci mogły pobawić się na torze przeszkód, placu zabaw jak i popływać tratwą po stawie.

Po zjedzeniu kiełbasek z grilla każde dziecko przejechało się na osiołku lub kucyku. Miło spędziliśmy ten dzień na świeżym powietrzu pośród otaczającej nas przyrody.

8 lipca byliśmy z wizytą w Muzeum Historycznym przy ul. Warszawskiej. Dzieci były zaproszone do gry pt: „Gra Hetman” gdzie została im przybliżona historia Branickich.

Na pożegnanie zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie przed Muzeum.

Muzeum Ikon w Supraślu to piękne miejsce. Dzieci miały okazję obejrzeć stare ikony oraz posłuchać muzyki cerkiewnej.

Następnie udaliśmy się na blisko położoną plażę miejską z dobrze wyposażonym placem zabaw. 🙂

Podczas wizyty w Muzeum Farmacji i Medycyny dzieci uczestniczyły w zajęciach praktycznych pt. Gipsowy odlew Pałacu Branickich. Na pamiątkę otrzymały prospekty Pałacu Branickich oraz zaproszenie na kolejną wizytę.

Podlasie to najpiękniejsza kraina Polski. Bogata w zielone lasy, ptaki i zwierzęta. Mogliśmy je podziwiać w Muzeum Przyrodniczym.

W Muzeum Podlaskim z siedzibą w białostockim ratuszu dzieci poznawały arkana archeologii.

W ramach zajęć mogły pobawić się w prawdziwych archeologów, samodzielnie wydobywać wykopaliska i profesjonalnie je opisać.

W Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy mieści się stała ekspozycja wnętrz pałacowych z XVIII i XIX wieku. Dzieci miały okazję obejrzeć zgromadzone eksponaty oraz piękne meble i wyroby rzemiosła artystycznego. 🙂

W lipcu wybraliśmy się do Nadleśnictwa Dojlidy. W trakcie pobytu zostaliśmy oprowadzeni przez pana leśniczego po ścieżce edukacyjnej pt. ,,Szlak drzew leśnych”. Dzieci poznały różne gatunki drzew, kształty ich liści i owoców oraz nauczyły się je rozpoznawać. Po spacerze ścieżką edukacyjną zostaliśmy zaproszeni na ognisko.

W maju 10 osób przystąpiło do przygotowania wspólnej pracy na konkurs plastyczny organizowany przez Radiową Trójkę pt „Wymarzone wakacje w górach”. Wykonana praca plastyczna bardzo spodobała się jury i wygraliśmy tygodniowy pobyt w Hotelu „Las” w Piechowicach od 27 czerwca do 4 lipca.

Tuż przed wyjazdem.

W wolnym czasie chodziliśmy na basen gdzie mogliśmy się zrelaksować i podszkolić w pływaniu.

Braliśmy udział w licznych wycieczkach m in. do Chaty Walońskiej, Miasteczka Westernowego, Huty Szkła oraz do Karpacza.

Miasteczko Western City

Popołudniami czas spędzaliśmy na chodzeniu po górach i podziwianiu przepięknych widoków.

Niestety czas bardzo szybko upływa i musieliśmy z powrotem wracać do domu.

Wspaniałym miejscem na wypoczynek i poznawanie lokalnej historii jest pomnik poświęcony Obrońcom Białegostoku z 1939 r. na Wysokim Stoczku. Tereny zielone, które go otaczają sprzyjają świetnej zabawie.

Pies Kawelin zawsze daje się pogłaskać.

Nie ma to jak pokaz mody! Wszystkie dzieci bardzo to lubią. Piękne stroje aż lśniły i zapierały dech w piersiach!

W ,,Radiu Jard” dzieci miały możliwość indywidualnego przekazania pozdrowień swoim bliskim, mogły również osobiście porozmawiać z jego właścicielem Panem Jarosławem Dziemianem.

Rysowanie kredą cieszy wszystkie dzieci niezależnie od wieku. 🙂

W upalną lipcową środę postanowiliśmy wybrać się do Wasilkowa nad zalew na strzeżone kąpielisko. Na miejscu, po zgłoszeniu naszej grupy u pana ratownika mogliśmy zacząć zabawy w wodzie. Po wyjściu z kąpieliska wszyscy poczuli wzmożony apetyt, na szczęście byliśmy na to przygotowani – mieliśmy ze sobą prowiant i koce, dzięki czemu urządziliśmy piknik pod chmurką.

W inny gorący lipcowy dzień postanowiliśmy pojechać do centrum miasta, aby odpocząć w cieniu drzew oraz pobawić się na placu zabaw na Plantach. Ten plac zabaw oferuje dużo atrakcji, m.in.: wspinaczki, zjeżdżalnie oraz piaskownice. Największą uwagę dzieci zwracały kilkuosobowe huśtawki, które dostarczały dużo zabawy i uśmiechu.

Zajęcia kulinarne cieszą się u nas wielką popularnością. Mamy bardzo zdolne dzieci, które chętnie uczą się robić pyszne jedzonko. Na wakacjach udało się nam zrobić między innymi: tort kanapkowy, zapiekanki, omlety z dżemem, sałatki warzywne, sałatki z makaronem, parówki w cieście oraz wiele innych. Pysznie było 🙂

Nasze dłonie są jedyne w swoim rodzaju. Dzieci na wieczną pamiątkę pozostawiły po sobie ślad. Odrysowały, wycięły i ozdobiły swoją lewą rączkę. A teraz do was pięknie się uśmiechają. 🙂

Jak co roku w wakacje odwiedzamy zwierzęta w białostockim akcencie ZOO. To jedno z ulubionych miejsc naszych dzieci. W tym roku szczególnym powodzeniem cieszył się żbik.